Oberkommando der Luftwaffe

De Oberkommando der Luftwaffe, of OKL was de opperbevelhebber van de Luftwaffe, de Duitse luchtmacht tijdens de Tweede Wereldoorlog.

De OKL werd bevolen door een chef van het personeel:

  • van 1 maart 1935 om te 3 juni 1936 General der Flieger Walther Wever
  • van 5 juni 1936 tot 31 mei 1937 Albert Kesselring Generalfeldmarschall
  • van 1 juni 1937 tot 31 januari 1939 Generaloberst Hans-Jürgen Stumpff
  • van 1 februari 1939 om te 19 augustus 1943 Generaloberst Hans Jeschonnek
  • van 25 augustus 1943 om te 22 juli 1944 Generaloberst Günther Korten
  • van 1 augustus 1944 tot oktober 1944, General der Flieger Werner Kreipe
  • vanaf november 12, 1944-8 General der Flieger Karl Koller mei 1945,

De OKL werd verdeeld in acht directies en inspectiediensten in zeventien:

  • Luftwaffen Inspektion 1 - Erkenning
  • Luftwaffen Inspektion 2 - bommenwerpers en duikbommenwerpers
  • Luftwaffen Inspektion 3 - Jacht, Zerstörer, dicht ondersteuning en bewapening
  • Luftwaffen Inspektion 5 - Luchtvaartveiligheid en apparatuur
  • Luftwaffen Inspektion 6 - motorrijtuigen
  • Luftwaffen Inspektion 7 - Communicatie
  • Luftwaffen Inspektion 8 - Marine Luchtvaart
  • Luftwaffen Inspektion 9 - Scholen pilotenopleiding
  • Luftwaffen Inspektion 10 - Service en training troepen
  • Luftwaffen Inspektion 11 - Airborne Forces
  • Luftwaffen Inspektion 12 - Navigatie
  • Luftwaffen Inspektion 13 - Air Defense
  • Luftwaffen Inspektion 14 - Gezondheid
  • Luftwaffen Inspektion 15 - Zone van luchtverdediging
  • Luftwaffen Inspektion 16 - Search and Rescue.
  • Luftwaffen Inspektion 17 - Troepen voor de bouw van faciliteiten en krijgsgevangenen
  • Luftwaffen Inspektion 18 - Unit hellende
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha