Oscars 2008

De 80ste editie van de Oscars prijsuitreiking werd op 24 februari 2008 in het beroemde Kodak Theatre in Hollywood, waar het evenement zeven keer georganiseerd. Leidt de avond werd gekozen voor de tv-host en komiek Jon Stewart, in zijn tweede run na de editie 2006.

De nominaties werden aangekondigd op 22 januari in het Samuel Goldwyn Theater.

Winnaars en genomineerden

, Hierna in het vet van de winnaars. Indien de aanvrager en de beschikbare, toont de titel in het Italiaans en één in de oorspronkelijke taal tussen haakjes.

Beste Film

  • No Country for Old Men, geregisseerd door Joel Coen en Ethan Coen
  • Verzoening, geregisseerd door Joe Wright
  • Juno, geregisseerd door Jason Reitman
  • Michael Clayton, geregisseerd door Tony Gilroy
  • Bloed, geregisseerd door Paul Thomas Anderson

Beste Regisseur

  • Joel Coen en Ethan Coen - No Country for Old Men
  • Julian Schnabel - The Diving Bell en de Butterfly
  • Jason Reitman - Juno
  • Tony Gilroy - Michael Clayton
  • Paul Thomas Anderson - There Will Be Blood

Beste Acteur

  • Daniel Day-Lewis - There Will Be Blood
  • George Clooney - Michael Clayton
  • Johnny Depp - Sweeney Todd - The Demon Barber of Fleet Street
  • Tommy Lee Jones - In the Valley of Elah
  • Viggo Mortensen - Eastern Promises

Beste Actrice

  • Marion Cotillard - La Vie en Rose
  • Cate Blanchett - Elizabeth: The Golden Age
  • Julie Christie - Away from Her - Away from Her
  • Laura Linney - The Savages
  • Ellen Page - Juno

Beste Mannelijke Bijrol

  • Javier Bardem - No Country for Old Men
  • Casey Affleck - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
  • Philip Seymour Hoffman - Charlie Wilson's War
  • Hal Holbrook - Into the Wild - In de woestijn
  • Tom Wilkinson - Michael Clayton

Best Supporting Actress

  • Tilda Swinton - Michael Clayton
  • Cate Blanchett - Ik ben geen Er
  • Ruby Dee - American Gangster
  • Saoirse Ronan - Atonement
  • Amy Ryan - Gone, Baby, Gone

Best Original Screenplay

  • Diablo Cody - Juno
  • Nancy Oliver - Lars and the Real Girl
  • Tony Gilroy - Michael Clayton
  • Jan Pinkava, Jim Capobianco en Brad Bird - Ratatouille
  • Tamara Jenkins - The Savages

Beste bewerkt script

  • Joel Coen en Ethan Coen - No Country for Old Men
  • Christopher Hampton - Atonement
  • Sarah Polley - Away from Her - Away from Her
  • Ronald Harwood - The Diving Bell en de Butterfly
  • Paul Thomas Anderson - There Will Be Blood

Beste Buitenlandse Film

  • De Vervalsers - Operatie Bernhard, geregisseerd door Stefan Ruzowitzky
  • Beaufort, geregisseerd door Joseph Cedar
  • Katyn, geregisseerd door Andrzej Wajda
  • Mongol, geregisseerd door Sergei Bodrov
  • 12, geregisseerd door Nikita Mikhalkov

Best Animated Feature

  • Ratatouille, geregisseerd door Brad Bird en Jan Pinkava
  • Persepolis geregisseerd door Marjane Satrapi en Vincent Paronnaud
  • Surf's Up - De koning van de golven, geregisseerd door Ash Brannon en Chris Buck

Beste Cinematografie

  • Robert Elswit - There Will Be Blood
  • Roger Deakins - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
  • Seamus McGarvey - Atonement
  • Roger Deakins - No Country for Old Men
  • Janusz Kaminski - The Diving Bell en de Butterfly

Best Editing

  • Christopher Rouse - The Bourne Ultimatum - De terugkeer van de Jakhals
  • Juliette Welfling - The Diving Bell en de Butterfly
  • Jay Cassidy - Into the Wild - In de woestijn
  • Ethan Coen en Joel Coen - No Country for Old Men
  • Dylan Tichenor - There Will Be Blood

Beste Production Design

  • Dante Ferretti en Francesca Lo Schiavo - Sweeney Todd - The Demon Barber of Fleet Street
  • Arthur Max en Beth A. Rubino - American Gangster
  • Sarah Greenwood en Katie Spencer - Atonement
  • Dennis Gassner en Anna Pinnock - The Golden Compass
  • Jack Fisk en Jim Erickson - Bloed

Best Costume Design

  • Alexandra Byrne - Elizabeth: The Golden Age
  • Albert Wolsky - Across the Universe
  • Jacqueline Durran - Atonement
  • Marit Allen - La vie en rose
  • Colleen Atwood - Sweeney Todd - The Demon Barber of Fleet Street

Beste Make-up

  • Didier Lavergne en Jan Archibald - La vie en rose
  • Rick Baker en Kazuhiro Tsuji - Norbit
  • Ve Neill en Martin Samuel - Pirates of the Caribbean - At World's End

Beste Special Effects

  • Michael L. Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris en Trevor Wood - The Golden Compass
  • John Knoll, Hal T. Hickel, Charlie Gibson en John Frazier - Pirates of the Caribbean - At World's End
  • Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl en John Frazier - Transformers

Best Original Score

  • Dario Marianelli - Atonement
  • Alberto Iglesias - The Kite Runner
  • James Newton Howard - Michael Clayton
  • Michael Giacchino - Ratatouille
  • Marco Beltrami - Dat de trein naar Yuma

Best Song

  • Falling Slowly, woorden en muziek van Glen Hansard en Markéta Irglová - Ons
  • Raise It Up, woorden en muziek van Chris Trapper - August Rush
  • Gelukkig Working Song, muziek van Alan Menken en teksten van Stephen Schwartz - Enchanted
  • So Close, muziek van Alan Menken en teksten van Stephen Schwartz - Enchanted
  • Dat is hoe je weet, muziek van Alan Menken en teksten van Stephen Schwartz - Enchanted

Beste Sound

  • Millan Scott, David Parker en Kirk Francis - The Bourne Ultimatum - De terugkeer van de Jakhals
  • Overslaan Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff en Peter F. Kurland - No Country for Old Men
  • Randy Thom, Michael Semanick en Doc Kane - Ratatouille
  • Paul Massey, David Giammarco en Jim Stuebe - Dat de trein naar Yuma
  • Kevin O'Connell, Greg P. Russell en Peter J. Devlin - Transformers

Best Sound Editing

  • Karen M. Baker en Per Hallberg - The Bourne Ultimatum - De terugkeer van de Jakhals
  • Skip Lievsay - No Country for Old Men
  • Randy Thom en Michael Silvers - Ratatouille
  • Matthew Wood - There Will Be Blood
  • Mike Hopkins en Ethan Van der Ryn - Transformers

Best Documentary

  • Taxi to the Dark Side, geregisseerd door Alex Gibney
  • Geen einde in zicht, geregisseerd door Charles Ferguson
  • Operation Homecoming: Het schrijven van de Wartime Experience, geregisseerd door Richard E. Robbins
  • Sicko, geregisseerd door Michael Moore
  • War Dance, geregisseerd door Sean Fijn en Andrea Nix

Beste Korte Film

  • Le Mozart des pickpockets, geregisseerd door Philippe Pollet-Villard
  • Om natten, geregisseerd door Christian E. Christiansen
  • De alternatieve, geregisseerd door Andrea Jublin
  • Argentijnse tango's, geregisseerd door Guy Thys
  • De Tonto Woman, geregisseerd door Daniel Barber

Beste Korte Documentaire

  • Freeheld, geregisseerd door Cynthia Wade
  • De kroon, geregisseerd door Amanda Micheli en Isabel Vega
  • Salim Baba, geregisseerd door Tim Sternberg
  • Sari moeder, geregisseerd door James Longley

Best Animated Short Film

  • Pierino & amp; Wolf, geregisseerd door Suzie Templeton
  • Même les duiven vont au paradis, geregisseerd door Samuel Tourneux
  • Ik ontmoette de Walrus, geregisseerd door Josh Raskin
  • Madame Tutli-Putli, geregisseerd door Chris Lavis en Maciek Szczerbowski
  • Moya Lyubov, geregisseerd door Aleksandr Petrov

Lifetime Achievement Award

Een Robert F. Boyle, "in de erkenning van een van de grootste carrière filmische art direction."

Statistieken Overwinningen / nominaties

Awards / nominaties:

  • 08/04 - No Country for Old Men
  • 03/03 - The Bourne Ultimatum
  • 08.02 - There Will Be Blood
  • 03.02 - La Vie en Rose
  • 07/01 - Atonement
  • 01.07 - Michael Clayton
  • 05.01 - Ratatouille
  • 01.04 - Juno
  • 03.01 - Sweeney Todd - The Demon Barber of Fleet Street
  • 02.01 - Elizabeth: The Golden Age
  • 02/01 - The Golden Compass
  • 01/01 - De Vervalsers - Operatie Bernhard
  • 1/1 - Le Mozart des pickpockets
  • 01/01 - Freeheld
  • 01/01 - Peter & amp; de wolf
  • 1.1 - Ons
  • 01.01 - Taxi to the Dark Side
  • 0/4 - The Diving Bell en de Butterfly
  • 0/3 - Transformers
  • 0/3 - Enchanted
  • 0/2 - Away from Her - Away from Her
  • 0/2 - The Savages
  • 0/2 - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
  • 0/2 - Into the Wild - In de woestijn
  • 0/2 - American Gangster
  • 0/2 - Pirates of the Caribbean - At World's End
  • 0/2 - Dat de trein naar Yuma
  • 0/1 - In the Valley of Elah
  • 0/1 - Promises
  • 0/1 - Charlie Wilson's War
  • 0/1 - Ik ben geen Er
  • 0/1 - Gone Baby Gone
  • 0/1 - Lars and the Real Girl
  • 0/1 - Beaufort
  • 0/1 - Katyn
  • 0/1 - Mongol
  • 0/1 - 12
  • 0/1 - Persepolis
  • 0/1 - Surf's Up - De koning van de golven
  • 0/1 - Across the Universe
  • 0/1 - Norbit
  • 0/1 - The Kite Runner
  • 0/1 - August Rush
  • 0/1 - geen einde in zicht
  • 0/1 - Operation Homecoming: Het schrijven van de Wartime Experience
  • 0/1 - Sicko
  • 0/1 - War Dance
  • 0/1 - Om natten
  • 0/1 - The Substitute
  • 0/1 - Argentijnse Tangos
  • 0/1 - De Tonto Woman
  • 0/1 - The crown
  • 0/1 - Salim Baba
  • 0/1 - Sari moeder
  • 0/1 - Même les duiven vont au paradis
  • 0/1 - I Met the Walrus
  • 0/1 - Madame Tutli-Putli
  • 0/1 - Moya Lyubov

Andere projecten

Andere projecten

  • Burgerij
  •  Commons heeft beelden of andere bestanden op de Academy Awards 2008
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha