Robert Awards 2004

De 21e editie van de Robert Awards vond plaats in Kopenhagen op 1 februari 2004.

Winnaars en genomineerden

Winnaars zijn vetgedrukt, gevolgd door de andere kandidaten.

Beste Film

  • The Legacy, geregisseerd door Per Fly
  • Lykkevej, geregisseerd door Morten Arnfred
  • Wederopbouw, geregisseerd door Christoffer Boe
  • Rembrandt, geregisseerd door Jannik Johansen
  • Dogville, geregisseerd door Lars von Trier

Best Children's Film

  • Bagland, geregisseerd door Anders Gustafsson
  • Møgunger, geregisseerd door James Campeotto
  • Drengen der villa's Gore det umulige, geregisseerd door Jannik Hastrup
  • Midsommer, geregisseerd door Carsten Myllerup
  • 2 Ryk og 1 Aflevering, geregisseerd door Aage Rais-Nordentoft

Beste Regisseur

  • Fly - The Legacy
  • Christoffer Boe - Reconstructie
  • Anders Thomas Jensen - De Grønne slagtere
  • Jannik Johansen - Rembrandt
  • Lars von Trier - Dogville

Beste Acteur

  • Ulrich Thomsen - The Legacy
  • Lars Brygmann - Rembrandt
  • Nikolaj Coster-Waldau - Manden zak Doren
  • Nikolaj Lie Kaas - De Grønne slagtere
  • Frederik Christian Johansen - En som Hodder

Beste Actrice

  • Birthe Neumann - Lykkevej
  • Sidse Babett Knudsen - Als til venstre, der er en svensker
  • Iben Hjejle - Skagerrak
  • Susanne Juhász - Regel nr. 1
  • Stephanie Leon - Bagland

Beste Mannelijke Bijrol

  • Peter Steen - The Legacy
  • Ewen Bremner - Skagerrak
  • Nicolas Bro - Regel nr. 1
  • Per Oscarsson - Manden zak Doren
  • Stellan Skarsgård - Dogville

Best Supporting Actress

  • Ghita Nørby - The Legacy
  • Rita Angela - Manden zak Doren
  • Bronagh Gallagher - Skagerrak
  • Bedrijven Gråbøl - ​​Lykkevej
  • Tuva Novotny - Midsommer

Beste Scenario

  • Lars von Trier - Dogville
  • Per Fly, Kim Leona, Mogens Rukov en Dorthe Warnø Høgh - The Legacy
  • Bent Haller - Drengen der villa's Gore det umulige
  • Anders Thomas Jensen - De Grønne slagtere
  • Kim Leona - Bagland

Beste Cinematografie

  • Anthony Dod Mantle - De krachten van het lot
  • Sebastian Blenkov - De Grønne slagtere
  • Manuel Alberto Claro - Reconstructie
  • Anthony Dod Mantle - Dogville
  • Morten Søborg - Regel nr. 1

Best Editing

  • Mikkel E.G. Nielsen en Peter Brandt - Reconstructie
  • Morten Giese - The Legacy
  • Per K. Kirkegaard - Rembrandt
  • Åsa Mossberg - Bagland
  • Molly Marlene Stensgaard - Dogville

Beste Production Design

  • Ben van Os en Jette Lehmann - De krachten van het lot
  • Nikolaj Danielsen - Bagland
  • Sidse Færk en Dorte Knirke Madelung - Baby
  • Peter Grant - Dogville
  • Mia Stensgaard - De Grønne slagtere

Best Costume Design

  • Manon Rasmussen - Dogville
  • Stine Gudmundsen-Holmgreen en Lotte Trolle - The Legacy
  • Sara Mau Jensen - Askepop - The Movie
  • Helle Nielsen en Mia Stensgaard - De Grønne slagtere
  • Ditte Pedersen - Baby

Beste muziek

  • Halfdan E - Legacy
  • Ole Arnfred en Jon Bruland - Lykkevej
  • Bruno Coulais - Drengen der villa's Gore det umulige
  • Antony Genn - Rembrandt
  • Søren Hyldgaard - Midsommer

Best Song

  • Transparante en glasachtig van Carpark North - Midsommer
  • Som sendt om Elsebeth Gerner Nielsen onder Himlen - En som Hodder
  • Someday Pernille Rosendahl - Rembrandt
  • Sving mig Gitte Hænning - Lykkevej
  • Tak Mary - Møgunger

Beste Sound

  • Morten Green - Reconstructie
  • Kristian Andersen Eidnes - Bagland
  • Niels Arild - Drengen der villa's Gore det umulige
  • Niels Arild - Møgunger
  • Christian Holm - Midsommer

Beste Make-up

  • Charlotte Laustsen - De Grønne slagtere
  • Charlotte Laustsen - Baby
  • Louise Hauberg Nielsen - Manden zak Doren
  • Henrik Steen - Bagland
  • Henrik Steen - Reconstructie

Beste Special Effects

  • Peter Hjorth - De krachten van het lot
  • Peter Hjorth - Skagerrak
  • Morten Jacobsen - De Grønne slagtere
  • Lars-Henrik Juul, Eskild Kristian Jensen, Thomas Dyg, William Stahl en Jakob Sams - Bertram & amp; Co
  • René Rask, Ivan Kondrup Jensen, Timothy Jacob Christensen en Emil Rune - Tvilling

Beste Amerikaanse film

  • The Hours, geregisseerd door Stephen Daldry
  • Mystic River, geregisseerd door Clint Eastwood
  • The Lord of the Rings - The Return of the King, geregisseerd door Peter Jackson
  • Bowling for Columbine regisseur Michael Moore
  • About Schmidt, geregisseerd door Alexander Payne

Beste Buitenlandse Film Buiten de VS

  • Good Bye Lenin!, Geregisseerd door Wolfgang Becker
  • Bloody Sunday, geregisseerd door Paul Greengrass
  • Sweet Sixteen, geregisseerd door Ken Loach
  • Stad van God, geregisseerd door Fernando Meirelles
  • The Magdalene Sisters, geregisseerd door Peter Mullan
  • Held, geregisseerd door Zhang Yimou

Best Documentary

  • Med ret til bij dræbe, geregisseerd door Peter Knudsen Øvig

Beste korte fictiefilm

  • Lille doen, geregisseerd door Michael W. Horsten

Beste Korte Documentaire

  • Krig, geregisseerd door Jens Loftager

Publieksprijs

  • The Legacy, geregisseerd door Per Fly

Robert Honorary Award

  • Helle Virkner
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha