Rome Film Festival 2009

De 4e editie van het Filmfestival van Rome vond plaats in Rome 15-23 oktober 2009.

De Golden Marcus Aurelius prijs voor de beste film werd toegekend door het publiek aan de man die zal George rechten, door de jury van critici Brotherhood - Broederschap van Nicolo Donato.

Jury's

Officiële Selectie

  • Milos Forman - President
  • Gae Aulenti
  • Gabriele Muccino
  • Senta Berger
  • Jean-Loup Dabadie
  • Assia Djebar
  • Pavel Lungin

Officiële Selectie

Concurrentie

  • Na Alberto Rodríguez
  • Hef het hoofd van Alessandro Angelini
  • Brotherhood - Broederschap van Nicolo Donato
  • Elke dag is een vakantie door Dima El-Horr
  • Dawson Isla 10 Miguel Littin
  • The Last Station door Michael Hoffman
  • Plan B Marco Berger
  • Qingnian Geng juni
  • Les Regrets door Cédric Kahn
  • Triage door Danis Tanović
  • De man die zal George Rechten
  • Up in the Air van Jason Reitman
  • Sea Purple Donatella Maiorca
  • Visie van Margarethe von Trotta

Buiten competitie

  • Christine Cristina Stefania Sandrelli
  • De stad van je Final Destination James Ivory
  • Het concert Radu Mihăileanu
  • Ik, Don Juan Carlos Saura
  • Lang Zai Ji, van Tian Zhuangzhuang
  • Julie & amp; Julia door Nora Ephron
  • Net getrouwd Luca Lucini
  • A Serious Man Joel en Ethan Coen

Alice in the City

Concurrentie

  • De All Be en Einde Alle Bruce Webb
  • A Boy Called Dad Brian Percival
  • Geachte Citroen Lima Suzi Yoonessi
  • Last Ride Glendyn Ivin
  • Marpiccolo Alessandro di Robilant
  • Mille neuf cent quatre-vingt-a Ricardo Trogi
  • Eleanor's Secret door Dominique Monféry
  • Prinsessa - Starring Maja door Teresa Fabík
  • De regatta Bernard Bellefroid
  • Skellig van Annabel Jankel
  • Vegas Gunnar Vikene
  • Winter in Wartime door Martin Koolhoven

Buiten competitie

  • The Incredible Journey Turtle Nick Stringer

Speciale gebeurtenis buiten competitie

  • Kleine Nicolaas en zijn ouders door Laurent Tirard

Voorbeeld Alice

  • Hachiko - Je beste vriend Lasse Hallström
  • Astro Boy David Bowers
  • New Moon's Chris Weitz - Presentatie van de eerste 20 minuten van de film

Speciale evenementen

  • Duik in de spiegel van Gilles Jacob
  • De man met de scheve mond van Emanuele Salce en Andrea Pergolari
  • Het rode shirt van Calopresti
  • De meisjes van de Spaanse Trappen Luciano Emmer - Hulde aan Luciano Emmer
  • Hulde aan Rome door Franco Zeffirelli - Met een speciaal optreden van Monica Bellucci en Andrea Bocelli
  • Parnassus - De man die de duivel door Terry Gilliam zou bedriegen - Tribute to Heath Ledger
  • Popieluszko - Je kunt niet doden hopen Rafal Wieczynski
  • Red Riding: 1974 Julian Jarrold
  • Red Riding: 1980 James Marsh
  • Red Riding: 1983 Anand Tucker

Andere Cinema - Extra

  • Versailles rive droite Bruno Podalydès
  • Bunny en de Stier van Paul King
  • Kurk! Paul Hawley en Ross Clendenen
  • Gravity's Clowns Junichi Mori
  • Human Comedy in Tokyo Koji Fukada
  • Het leven in één dag door Mark de Cloe
  • Mijn vlees mijn Bloed door Marcin Wrona
  • Paulo Coelho The Experimental Witch
  • Revisited van Krzysztof Zanussi
  • Simon Konianski van Micha Wald
  • De Afterlight Alexei Kaleina

Speciaal evenement

  • Antonio Ligabue: fictie en realiteit van de Heiland Nocita
  • H.O.T. Human Organ Verkeer Roberto Orazi
  • L'Aquila mooie mè Peter Pelliccione en Mauro Rubeo
  • Maria Lai. Angst oneindige Clarita Di Giovanni
  • Kliffen Wine Ermanno Olmi

Documentaires in competitie

  • Con Kunstenaar Michael Sladek
  • Broeders van Italië door Branko
  • Garbo, de man die de wereld gered door Edmon Roch
  • I Knew It Was You van Richard Shepard
  • Italië van onze ontevredenheid door Elisa Fuksas, Francesca Muci en Lucrezia Le Moli
  • Tin en cafe Antonello Matarazzo
  • Mamachas Ring Betty M. Park
  • PIN2011 - Herinnering van de Straat door Torsten König
  • American Boy van Martin Scorsese
  • Ernstige Clear door Kristian Fraga
  • Zonen van Cuba door Andrew Lang
  • De One Man Beatles Cosimo Messeri

Focus NIEUWS

  • Duizend Jaar Lied van Baobab Seiichi Motohashi
  • Ghost Bird Scott Crocker
  • H2Oil Shannon Walsh
  • De nucleaire kwestie van Ugo Fabrizio Giordani
  • Wegen water door Augusto Contento
  • The Cove door Louie Psihoyos
  • Het eind van de Lijn van Rupert Murray
  • Tin en cafe Antonello Matarazzo

Awards

Hoofdprijzen

Het Festival publiek bekroond met de volgende prijzen:

  • Golden Marcus Aurelius prijs Jury Award voor Beste Film: Brotherhood - Broederschap van Nicolo Donato
  • Golden Marcus Aurelius prijs van het publiek voor de beste film: De man die zal George Rechten
  • Silver Marc'Aurelio Jury Award voor Beste Actrice: Helen Mirren voor The Last Station
  • Silver Marc'Aurelio Jury Award voor Beste Acteur: Sergio Castellitto voor Keep Your Head Up
  • Jury Grand Prix Silver Marc'Aurelio: De man die zal George Rechten

Carrière Awards

  • Carrière Golden Marcus Aurelius: Meryl Streep

Awards Alice in the City

  • Zilver Marc'Aurelio Alice in the City: Last Ride Glendyn Ivin
  • Zilver Marc'Aurelio Alice in the City: Winter in Wartime door Martin Koolhoven
  • Speciale vermelding: Vegas Gunnar Vikene

Awards The Other Cinema | Extra

  • Marc'Aurelio zilver voor Beste Documentaire voor sectie L'Altro Cinema | Extra's: Sons of Cuba door Andrew Lang
  • Speciale vermelding: Broeders van Italië door Branko
  • Speciale vermelding: Ernstige Clear door Kristian Fraga

Onderpand awards

  • Award Gratis vereniging van kunstenaars om de beste Italiaanse tolk: Kravos aan het hoofd van Alessandro Angelini Raise
  • Enel Cuore Award voor de beste sociale film: HOT - Human Organ Verkeer Roberto Orazi
  • Gouden Vlinder Award: Brotherhood - Broederschap van Nicolo Donato
  • Prijs voor het beste Europese project: No One's Child Stefan Arsenijevic
  • IKEA Green Award voor de beste film met achtergrond in milieukwesties: The Cove door Louie Psihoyos
  • HAG prijs voor de beste film op het thema van de relatie tussen kunstvormen en milieu: Tin en cafe Antonello Matarazzo
  • Speciale prijs "10eLotto" Italiaanse acteur die het best vertegenwoordigt het karakter en de vrijgevigheid populair: Alba Rohrwacher
  • Gouden Muis: Up in the Air, geregisseerd door Jason Reitman
  • Mouse Silver: Het concert, geregisseerd door Radu Mihăileanu
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha