XXIV Wetgevende macht van het Koninkrijk Italië

  • Vanaf 27 november 1913 al 29 september 1919.

Het is de eerste wetgever waarin de afgevaardigden werden gekozen uit de hervorming van het kiesstelsel invoering van algemeen kiesrecht voor mannen, de voltooiing van de 21 jaar oud, en met de twee-round stemming in single-lid kiesdistricten.

Parlementaire groepen

Overheden

  • Giolitti overheid IV
    • Sinds 30 maart 1911 21 maart 1914 al
    • Voorzitter van de Raad van Ministers: Giovanni Giolitti
    • Samenstelling van de regering:
  • De regering Salandra
    • Sinds 21 maart 1914 al 5 november 1914
    • Voorzitter van de Raad van Ministers: Antonio Salandra
    • Samenstelling van de regering:
  • Overheid Salandra II
    • Vanaf 5 november 1914 al 18 juni 1916
    • Voorzitter van de Raad van Ministers: Antonio Salandra
    • Samenstelling van de regering:
  • Overheid Boselli
    • Sinds 18 juni 1916 al 30 oktober 1917
    • Voorzitter van de Raad van Ministers: Paolo Boselli
    • Samenstelling van de regering:
  • Overheid Orlando
    • Vanaf 30 oktober 1917 al 23 juni 1919
    • Voorzitter van de Raad van Ministers: Vittorio Emanuele Orlando
    • Samenstelling van de regering:
  • De regering Nitti
    • Sinds 23 juni 1919 al 21 mei 1920
    • Voorzitter van de Raad van Ministers: Francesco Saverio Nitti
    • Samenstelling van de regering:

Voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden

  • Giuseppe Marcora
    • Vanaf 24 november 1913 al 29 september 1919

Voorzitter van de Senaat

  • Giuseppe Manfredi
    • Vanaf 27 november 1913 al 18 november 1918
  • Adeodato Bonasi
    • Vanaf 18 november 1918 al 29 september 1919
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha